Doelstelling
www.wielersport.slogblog.nl is een digitale stamtafel waar echte wielerliefhebbers van gedachten kunnen wisselen over het verleden, het heden en de toekomst van de wielersport. Iedere oprechte wielerliefhebber is welkom aan te schuiven. Het liefst onder eigen naam en met respect voor andermans mening.
Colofon
Editor



T&T Tekst & Traffic - Zeist

Redactie:
Fred van Slogteren
fred@slogblog.nl

Medewerkers:
Otto Beaujon, Wim van Eyle, Jan van der Horst, Jan Houterman, Jos van Nierop, Peter Ravensbergen, Henk Theuns, Jac Zwart.

Meewerkende fotografen:
Guus de Jong, Philip van der Ploeg, Henk Theuns, Cor Vos.

Archieven:
Wim van Eyle, T&T Tekst & Traffic
www.dewielersite.net
Piet Kessels
e.a.
Zoeken

« Vorige | Home | Volgende»

 
 
“Aanstaande zaterdag wordt hij zeventig jaar, de Leidse notariszoon, de Karst en de clown van het peloton. Gerben Karstens begon zijn wielercarrière in een truitje van zijn wielervereniging Swift en hij eindigde in deze. Het laatste had alles met het eerste te maken, want sponsor De Vleeschmeesters was een slagerijketen die banden onderhield met het Leidse schildersbedrijf van Joop Riethoven. Die deed het onderhoud van de winkels en ome Joop was ... 

... dikke maatjes met de heer De Kroes, de baas van al die biefstukken en sukadelappen. Riethoven was daarnaast ook voorzitter van Swift en in de vrije tijd die hij nog over had ook organisator van wielerwedstrijden. Bovendien voelde hij zich een vader voor zijn jongens, niet alleen voor Gerben, maar ook voor die andere crack die zijn loopbaan in een Swift-shirtje begon: Joop Zoetemelk. Zo bedacht Riethoven met al zijn petten op dat hij als organisator best de start van de Tour de France 1978 in Leiden kon organiseren en als schilderspatroon dat hij voor de benodigde pecunia wel bij de heer De Kroes kon aankloppen. Dat alles ter ere van zijn jongens Gerben en Jopie. Het aardige van Joop Riethoven was dat hij de gekste dingen kon bedenken en het dan ook nog voor elkaar kreeg. Zelfs in dit geval, want Tourdirecteur Lévitan was voor het idee te porren en De Kroes trok direct zijn beurs. Dat die Tourstart in Leiden voor Riethoven privé en voor de stad Leiden niet zo succesvol is verlopen, is een ander verhaal. Het liep zo uit de klauw dat er jaren later nog een aflevering van Andere tijden sport van zou worden gemaakt. Gerben reed in zijn lange carrière voor grote ploegen als Televizier, Peugeot, Bic, Gitane en Raleigh en de laatste drie jaar in de kleuren van zijn privé sponsor De Vleeschmeesters. Als bijna-veertiger uiteraard geen grote wedstrijden meer, maar criteriums en zesdaagsen. Tot hij er in 1980 een punt achter zette en zeezeiler werd. 

Tot volgende week!”

Henk Theuns

2 Reacties op "Uit de wasserette van Henk …"

Eddy de Kroes werd in 1984 veroordeeld voor 2 jaar in verband met een grote fraudezaak inzake vleesfraude. Een straf die hij nooit heeft uitgezeten. Hij had zo zijn 'connecties'. Zijn vader zette slagerijketen Ger de Kroes op, die in 1977 overging in De Vleeschmeesters.
Ondanks bovenstaande perikelen waren wij als vereniging R.R.C. Sparta zeer vereerd met hem als clubsponsor, waar hij menig jaartje de hele vereniging inclusief alle jeugd naar grote tevredenheid aankleedde. Truien, trainingspakken, en zelfs tijdritpakken (dat was al heel wat destijds). Ik meen van 1979 tot 1983.

[Geplaatst door marco V , 11 Januari 2012 21:20]

Met de naam van Riethoven in de picture, moet ik terugdenken aan ca, 50 jaar geleden toen reed er ook in het nieuwelingen peloton ook een Riethoven, Reinier genaamd die er ook wat van kon, en won menig koers van de categorie der nieuwelingen meestal in de sprint, hij was verschrikkelijk rap!!, echter het noodlot sloeg voor hem toe in de 8 van Chaam, waar hij enkele meters voor de meet kwam te vallen, en aan zijn verwondingen overleed, ja ik dacht dat Reinier een neef was van de voorzitter van het toenmalige ¨SWIFT¨dat bestond uit menig goed renner, zoals Bart Zoet, Joop Zoetemelk , Gerben Karstens, Cock van der Hulst, ook een uitstekend cyclocrosser, was ook Kampioen van Nederland, ik dacht een paar keer, Reinier van Zelst, Henny van Gent, waren toen allemaal lid van de club van Joop Riethoven, ja ik wilde buiten Joop om ¨REINIER ¨toch nog even onder de aandacht brengen, wat ik hierbij heb, gedaan. U alleen gegroet, Theo ten Dam, tot de volgend maal.

[Geplaatst door Theo ten Dam , 24 Januari 2012 14:03]
Voeg reactie toe
Onderwerp
Tekst
Je naam
Email
Web
Neem het nummer over: authimage